Sofistike bir isim, Türkçe düşünmezsek…

“Corum” aslında başka bir kelimeden geliyor: “quorum”. Anlamı da şu: tartışmak ve geçerli kararlar almak için gerekli olan en az sayıdaki insan. Kendi markasını 1955 yılında yaratan Rene Bannwart tarafından seçilmiş bu isim, “quorum” kelimesinin farklı yazılımı ile daha kolay okunabilir ve kodlanabilir bir hale getirilmiş.

Bu bir saat markası. İsviçreli, premium bir marka Corum. Kendini İsviçre saat endüstrisinin ön safhalarında konumlandırmış başından beri. Gökyüzüne yönelmiş olan anahtar şeklindeki amblem de derinliğine inilmesi beklenen bir gizem, çözülecek bir bilmece, keşfedilecek yeni yerler ve innovasyonu sembolize ediyor. Aynı zamanda zamanın ustalığına ve idaresine ulaşmak için gereken yaratıcılık, azim ve cesarete üstü kapalı olarak değiniyor.

Yıllar içinde birbirinden yaratıcı modeller ile kendini yenilemiş Corum. Ve bu modellere de modelleri anlatan isimler vermiş. Golden Tube, Chinese Hat, Coin Watch, Buckingham Model, Romvlvs, Rolls-Royce…Bu modelleri web sitesinden inceleyebilirsiniz. Hem modeller, hem isimlendirme stratejisi başarılı.

Corum markasına gelince…Çorum mu Korum mu? Türkçe olarak okuyunca hangisi daha anlamlı :) ?

Related posts

Sonuç Yine Aynı: Orgi

Araştırmasız verilen isimlendirme kararlarının sonucu yine aynı: hüsran, markaya zarar, yeniden isim arama telaşı, gecikmeler, yatırımların boşa...

Leave a Reply