Slogan Bulma

Naming House dikkat çekici, etkileyici, hedef kitlenin aklında yer eden pazarlama ve reklam sloganları yaratır.

İyi bir slogan marka imajını oluşturmaya ve satışları artırmaya yardımcı olur.

Slogan nasıl satışları artırır?

Elbette ki tüm sloganlar bunu başaramaz. Ama iyi bir slogan hedef kitlenin aklında yapışkan gibi yer eder ve onlara ürün veya hizmetiniz sürekli olarak hatırlatır. Slogan markanız ile ilgili önemli bir mesaj iletir…en azından doğru bir slogan bunu başarmalıdır. Ve hedef kitleniz bilinçli ya da bilinçsiz olarak gördükleri ya da duydukları zaman markanızı düşünür ve onu satın almaya ikna ve motive olur.

İyi bir slogan ne yapabilir?

  • Hedef kitlenizin dikkatini çekmenizi sağlar
  • Onları ürününüzü satın almaya ikna eder
  • Markanızı rakiplerinden farklılaştırır
  • Satışları artırır
  • Sadakat yaratır

Bir marka ismi için birden fazla slogan üretilebilir. Farklı durumlar, farklı kampanyalar, farklı mesajlar için farklı sloganlar tasarlanabilir. Marka ismi kalıcı iken sloganlar değişkendir. Bu özelliği ile sloganlar zaman içerisinde marka isminin altında yatan özellikleri farklı farklı şekillerde ve farklı hedefler göz önünde bulundurularak iletmeye yardımcı olurlar. Marka ismi bir kere belirlenmeli ve çok büyük gereklilik olmadıkça değiştirilmemelidir. Slogan ise değişken olabilir. Farklı durumlar için farklı sloganlar yaratılabilir.

Marka isminin lansmanında bir slogan ile desteklenmesi faydalıdır. İlk defa duyulacak bir marka isminin yanında taşıdığı slogan o ismin ulaştırmak istediği mesajı destekleyecek, marka isminin ve yansıtmak istediği vaadlerin, faydaların, mesajların daha kolay anlaşılmasın, algılanmasını sağlanmasında büyük rol oynayacaktır.

Naming House en doğru slogan alternatiflerini yaratır

Sizin ihtiyaçlarınıza göre slogan çalılmamız kendi başına olabileceği gibi marka ismi çalışması ile birlikte de yapılabilir. Slogan marka isminin önemli tamamlayıcılarından biridir. Marka ismi kimliği ve slogan ile hayat bulur. Doğru slogan marka stratejisini, marka ismini, mesajlarını, değerlerini ve kişiliğini desteklemelidir. Naming House en doğru, en etkileyici ve en akılda kalıcı sloganları yaratır.