Marka Uzmanı

Marka ismi bulmak için neden marka uzmanı ile çalışmanız gerekir?

Marka ismi bulmak, tasarlamak, yaratmak ciddi bir iştir. Bir o kadar da zordur. Özellikle günümüzde tescil edilebilir marka isimleri bulmak iğneyle kuyu kazmak gibidir. Türkiye’de ve dünyada her yıl milyonlarca marka ismi tescil ediliyor. Artık marka ismi olarak sadece dilimizde veya yabancı dillerde bulunan kelimeleri kullanmak ve bu isimleri tescil ile koruma altına almak imkansız. Sözlükler tükendi. Artık iş uzmanların elinde. Marka ismi konusunda deneyimli uzmanlara işi teslim etmek gerekiyor. Onlar bilgi ve yaratıcı becerilerini kullanarak farklı isimler üretebilemekte ve tescil sorununu aşmanın yollarını bilmektedirler.

Her marka uzmanı çeşitli diller bilmelidir. Bunun yanı sıra marka stratejisi, konumlandırma, rekabet analizi gibi konularda tecrübeli olmalıdır. Bu sayede yapılan her çalışma bilimsel bir temele dayanır ve ileride başarılı olacak, rekabette güçlü, fark yaratan marka isimleri geliştirilir. Marka stratejisi ile örtüşmeyen, ondan güç almayan isimlerin günümüz rekabet koşullarında başarılı olma şansları yoktur. Marka uzmanı marka isminin yaşayabileceği tüm sorunları öngörür, potansiyel isimlerin rakiplerden farklılaşıp farklılaşmadığını, çeşitli kültürlerde ve dillerde sorunlara yol açıp açmayacağını analiz eder. Pazarın dinamiklerini çok iyi bilir ve sizin için en doğru ismi tespit eder. Marka isminiz, stratejisi, kurumsal kimlik, logo, pazarlama stratejileri konusunda da marka uzmanı ekibimiz destek ve danışmanlık verir.

Kısacası başarılı bir marka uzmanı şu özelliklere sahip olmalıdır:

  • Çeşitli yabancı dillere hakim
  • Anlambilim ve şekilbilim hakkında bilgili
  • Marka stratejisi, konumlandırma, marka kimlik ve kişiliği konularında deneyimli ve bilgili
  • Öngörülü
  • Yaratıcı
  • Tasarım konusunda bilgili ve deneyimli

Naming House uluslararası marka uzmanı ekibi ile global çapta markaya değer katan, tescil edilebilir isimler yaratan “Marka Danışmanı ve Marka İsmi Şirketi”dir. Naming House olarak yola çıkış noktamız; Türkiye’nin marka isimlendirme konusunda uzman bir ekibe olan ihtiyacıdır. Marka uzmanı ekibi ile Naming House firma ve marka sahiplerine ürün ve hizmetleri için başarılı marka isimleri bulmak için hizmet vermektedir.

Başarılı bir marka ismine ihtiyacınız var ise bize ulaşın.

Related posts

İsim Teknikleri

İsim Teknikleri Marka veya şirket ismi bulurken sadece yaratıcı olmak ya da ‘Brainstorming yani Beyin Fırtınası yapmak yetmiyor. Seçenekleri...

Leave a Reply