Marka Stratejisi

Naming House mevcut ya da yeni markalar için strateji geliştirir.

Marka Stratejisi ve Marka İsmi

Marka stratejisi tüm marka ismi çalışmaları için temel oluşturmaktadır. Doğru belirlenmiş bir marka stratejisi marka kişiliği, rolü, konumlandırması yaratıcı çalışmamız için yol göstericidir. İnanıyoruz ki güçlü bir strateji markanın başarısı için anahtar niteliğindedir.

Marka Stratejisi Hizmetimiz

Her ne kadar marka isimlendirme üzerine uzmanlaşmış olsak da Naming House olarak marka stratejisi geliştirme konusunda çok sayıda deneyimimiz bulunmaktadır. Nitekim tüm marka ismi çalışmalarımız marka stratejisine dayanmaktadır. Amacımız markanızın rekabetin önünde yer almasıdır. Doğru marka stratejisi marka veya şirketinizin…

  • Daha değerli
  • Daha çekici
  • Daha farklı
  • Daha güvenilir

olmasını sağlar.

Marka Stratejisi: İletişimin Temeli

Geleneksel pazarlama, dijital pazarlama, reklam, halkla
ilişkiler…Markanızı pazarlamanız için ne çok yöntem var. Fakat bunu doğru şekilde yapabilmeniz ancak doğru bir stratejiye sahip olmanıza bağlıdır. Ancak bu şekilde farklı kanalları mesajınızı doğru bir şekilde iletmek ve imajınızı istediğiniz şekilde oluşturmak için kullanabilirsiniz. Sağlam bir stratejiye sahip olduğunuz zaman farklı iletişim kanallarına gereksiz harcamalar yapmaktan ve markanız hakkında karışık mesajlar vermekten kurtulursunuz.

Marka Konumlandırması ve Marka İsmi

Markanın konumlandırması ile isminin arasındaki uyum çok önemlidir. Bu uyum ne kadar güçlü olursa isim de o derecede başarılı olacaktır. Marka stratejisi ile isim arasındaki uyum marka için yapılacak tüm çalışmalarda kendini gösterecektir ve yapılan çalışmalara güç katacaktır. Uyum zayıf olduğu takdirde markanın kendini daha çok anlatması, ismini ve stratejisini yansıtacak ve doğrulayacak çalışmalar yapması gerekecektir ki bu da daha fazla yatırım anlamına gelecektir. Oysa ki doğru strateji ile bu stratejiye uygun bir isim çalışması gerçekleştirildiğinde isim stratejinin bir yansıması olacaktır  ve gereğinden fazla çalışma ve harcama yapılması gerekmeyecektir.

Marka Stratejisi Yöntemimiz

Analiz:Pazarı, rekabeti ve hedef kitleyi inceleriz.

Konumlandırma: Pazardaki boşlukları buluruz ve markanız için en doğru yeri tespit ederiz.

Belirleme:Markanızın özeliklerini, amaçlarını, kişiliğini, değerlerini ve tonunu belirleriz.

Yaratma:Markanızın değerlerini ve vaaderini hedef kitleye iletmek için kullanacağımız en doğru ve etkili mesajları yaratırız.

Planlama:İletişim, pazarlama ve reklam planlamalarını yaparız.

Danışmanlık:Reklam ajanslarının, tasarımcıların yapacağı yaratıcı çalışma süresince danışmanlık veririz.