LCWaikiki’nin Anlamı Nedir

LCWaikiki’nin Anlamı Nedir

LC Waikiki 1985 yılında hayata geçmiş bir Fransız markası. Kurucuları tasarımcı George Amoual ve ortağıdır. Marka isimlerini de bir uçak seyahatinde bulmuşlar. Uçakta okudukları dergide ünlü Waikiki Plajı’ndan etkilenmişler ve bu ismin markaları için çok uygun olacağını düşünmüşler. LC ise Fransızcada “Les Copains” kelimesinin baş harfleridir. Les Copains “arkadaşlar” anlamına gelmektedir.

1988 yılında Türk şirketi Taha Tekstil ile tanışmışlardır. Taha Grup 1991 yılında Tema Tekstil’i kurdu. Tema Tekstil LC Waikiki markasının Türkiye lisansını aldı ve toptan satış sistemine göre bayiler aracılığı ile Türkiye’deki satışını başlattı.

Önceleri tüm tasarımlar Fransa’dan geliyordu ancak 1993 yılında Tema Tekstil içinde ilk tasarım birimi kuruldu. Tema Tekstil’in kuruluş amacı toptan satış olmasına rağmengenç ve çocuk giyim pazarında ilgi gördü. Corner bayi sayısı giderek arttı ve 2000 yılına dek Türkiye’de LC Waikiki sayısı 700′e yaklaştı. 1997 yılında Taha Grubu LC Waikiki markasının tüm isim haklarını satın aldı ve LC Waikiki bir Türk markası haline geldi. Tema Mağazacılık 2000 yılından itibaren perakendecilik kimliğini ön plana çıkardı.

2000 yılında Tema Grup LC Waikiki markasına ek olarak Southblue ve XSIDE markalarını satmaya başladı. Southblue sade şıklığı tercih eden yetişkin kadın ve erkekleri, XSIDE modayı takip eden 15 yaş üstü gençleri hedef alıyor.

Daha fazla bilgi için: http://corporate.lcwaikiki.com/Kurumsal.aspx

Related posts

Marka Ajansı

Marka Ajansı ürettiğiniz ürüne veya sunduğunuz hizmete hayat verir, onun pazarda bir yer edinmesine ve tanınmasına yardımcı olur. Talep görmesini...

Leave a Reply