İsmin Marka Hali

Marka ismi uzmanı Duygu Phillips tarafından yazılan İsmin Marka Hali, firma ve marka sahiplerine yol gösterecek çok önemli bilgiler ve isim bulma teknikleri sunuyor.

Türkiye’nin İlk Marka İsmi Kitabı “İsmin Marka Hali” adlı kitabın yazarı Duygu Phillips tarafından yönetilen Naming House “isim bulamıyorum” derdine son veriyor.

Naming House Marka İsim Şirketi kurucu Duygu Phillips tarafından kaleme alınan İsmin Marka Hali, Türkiye’nin ilk ve tek marka ismi konusunda yol gösteren marka ismi kitabı. Kitabın amacı marka ismi konusuna önem kazandırmak, dikkat çekmek ve bu konuda marka veya firma sahiplerinin karar verirken dikkat etmeleri gereken konuların altını çizmektir. Duygu Phillips marka isimlendirme konusunda okuyucularını bilgilendirerek bu konuda bir misyon da üstlenmiştir. Naming House Marka İsim Şirketi’nin amacı Türkiye’den başarılı markaların çıkmasına katkıda bulunmaktır. Bunun önemli bir yolu olan doğru marka stratejisi ve doğru marka ismi seçimi konusunda bilgi sahibi olmaktan geçmektedir. Naming House Marka İsim Şirketi marka isim seçimi konusunda karar vericileri bilgilendirerek aslında Türkiye’de başarılı markaların gelişmesine ve artmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

İsmin Marka Hali

“Müjde! Nurtopu gibi bir markanız oldu. Peki ya ismi?

Marka ismi yaratmak yeni doğan bebeğe isim vermekten daha fazla şeyi hesaba katmayı gerektirir. Sadece duygusal davranarak seçilen isimler, ileride telafisi olmayacak hatalara sebep verebilir.

İlkokulda öğreniriz. “İsmin 5 Hali” vardır diye.  Pazarlama / İletişim dünyasında ise ismin “6.” bir hali daha vardır; o da “Marka” hali. Her ürün, hizmet, şirket, organizasyon, bir isme sahiptir. Markalar için hayat damarlarından biridir isim. Ürün, hizmet, şirket, organizasyon, her türlü oluşum ismi olmadan tam olarak hayat bulamaz. Başarının temeli ise isme dayanır. İsim markayı iyi yansıtamazsa, destekleyemezse, hatta en kötüsü markaya zarar verirse markanın başarısına da engel olabilir. Başarılı isim, markaya güç katar. Stratejiye dayalı bir isimlendirme çalışması marka için en doğru, en uygun isimleri bulmamızı sağlar. Günümüzde artan marka tescil başvurularının arasında seçtiğimiz ismi tescil ettirmek gittikçe zorlaştığından, bu problemi aşmak isim çalışmasının en büyük amaçlarından biri haline gelmiştir.