Elimin Zor Gittiği “Şaşırtan Markalar”

Marka ismi satın alma kararımızı verirken çok önemli rol oynar. Bazı marka isimleri var ki, isminden dolayı ona güvenip güvenmememiz gerektiğine karar verirken bize yol gösterir.

Şaşırtan markalar bizi hem güldürür hem düşündürür. Elbette ki her marka her ülke ve pazarı düşünerek yaratılmıyor. Ama öyle mi olmalı? Markalar küçük düşünmeyip, işi aceleye getirmeyip derinlemesine araştırmalar yapsalar büyük sorunlarla karşılaşmaktan kurtulmazlar mı? Marka tarihinde isimlerden dolayı büyük hatalar yapılmış, örnekleri çok. Onları da paylaşacağım. Ama çok bilinen örnekler, Nova gibi. Onun yerine burada daha güncel örnekleri karşılaştıkça paylaşmayı tercih ettim.

Markayı bildiğimiz, ona güvendiğimiz zaman ise alt markalarda çok da bocalamayız aslında. Ama yine de burada paylaşacağım örnekler bazen güldüren, bazen düşündüren marka isimlerinden oluşuyor. Kimi zaman neden evimde her gün kullanacağım böyle bir isim bulunsun diye düşünüyor, bazen de aslında gördükçe gülümseyeceğim için bu markaları tercih edebiliyorum.

Bu yazıya karşılaştıkça yeni isimler ekleyeceğim. Takipte olun!

shwarzskoph-got-to-be

Shwarzskoph gayet ili bildiği, çok da güvendiğim bir saç bakım ürünü markası. Sık sık da tercih ettiğim bir marka. Bu ürünü Amerika’da gördüm. Aldım da :) elimin gitmeyeceği marka dedim ama itiraf edeyim aldım. Çok da memnun kaldım. İki yönden. Birincisi saç için çok iyi bir ürün. İkincisi her gördüğümde beni gülümsetiyor. :)

 

 

Related posts

Eller! Eller, Eller!

Geçenlerde bir arkadaşımın paylaştığı bir isim çok güldürdü, biraz araştırayım dedim. İsim “Elledi” idi. İtalyan bisküvi üreticisi. Aslında...

Leave a Reply