Kurucumuz

Kurucumuz

İstanbul doğumlu olan Duygu Phillips, Saint Joseph Fransız Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden  mezun oldu. Üniversite yıllarında reklam ajanslarında çalıştı, Fransız bir firma için isim ve logo tasarımı çalışması gerçekleştirdi. Duygu Phillips İngiltere’de University of Birmingham’da pazarlama yüksek lisans eğitimi gördü. Ardından Meksika’da İngilizce öğretmenliği diploması aldı ve Puebla’da Volkswagen’in dil okullarında İngilizce öğretmenliği yaptı. Meksika’da bir seneden fazla kaldıktan sonra Duygu Phillips Türkiye’ye döndü ve Brandassist marka danışmanlık şirketinde marka danışmanı olarak çalıştı. Çeşitli firmalar için stratejik marka danışmanlığı yaptı, marka ismi çalışmalarını yürüttü.

Ardından 4 yıl boyunca Markam Pazarlama Yönetimi ve Marka İletişimi Danışmanlığı şirketinde marka danışmanı olarak çalıştı ve marka ismi projelerini yönetti, marka isimleri yarattı. Simit Sarayı, Tamek, Liberty Sigorta, Umur Basım, Nutraxin, Turkish Ceramics, Ata Elektrik, Riva Vakfı, Kamil Koç projelerinde strateji ve marka danışmanlığının yanısıra Ata Mühendislik, Sheraton Ankara, Spectrum Medya, LBT Varlık, Exper, Tamek ve Hunca için isim çalışmaları yaptı. Alçesu ve Seyahatnamem gibi bireysel isim projelerini gerçekleştirdi.

Kısa bir zamana kadar Amerika’da BigWing Interactive adlı dijital marketing firmasında proje yöneticisi olarak çalışan Duygu Phillips çok iyi Fransızca, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Duygu Phillips, 2012 yılında Naming House Marka İsimlendirme Ofisi’ni kurdu ve halen bu çatı altında uluslararası ekibi ile dünya çapında başarılı olacak markalar yaratmaya devam etmektedir.